Jak przygotować dania z mięsa na impreze

Jak przygotować dania z mięsa na impreze

Planowanie z wyprzedzeniem to klucz do przygotowania ulubionych dań mięsnych Twoich gości. W USA 40% produkowanego mięsa marnuje się, więc odrobina przezorności jest bardzo przydatna. Planując z wyprzedzeniem, można ugotować większą ilość niektórych rodzajów mięsa niż potrzeba, a resztki przechowywać w lodówce. Jeśli masz resztki, spróbuj przygotować mniejsze porcje i przechowywać je w lodówce do następnego przyjęcia.

Przepisy

Najprostszym momentem na zorganizowanie przyjęcia jest późne lato. Nie brakuje wtedy smacznych składników, które można podać. Nagle pokrojone pomidory z solą i oliwą z oliwek stają się atrakcyjną przystawką. Z powodu letnich upałów trudno jest przyrządzić mięso. Zamiast piec mięso, można je grillować i podawać w temperaturze pokojowej lub na zimno. Podawaj je z domowym sosem. To najprostszy sposób, by zrobić wrażenie na gościach!

Techniki

Do wyboru jest wiele technik przygotowywania dań mięsnych na przyjęcie. Możesz użyć bezpośredniego ciepła, aby obsmażyć mięso ze wszystkich stron, lub wykorzystać powietrze w piekarniku lub innym urządzeniu do gotowania. Inną popularną metodą jest duszenie, w którym wykorzystuje się naczynie do zatrzymania pary i powolnego gotowania mięsa. Obie te metody nadają się do dań mięsnych, które nie są zbyt delikatne. Najważniejszą techniką jest określenie rodzaju gotowanego mięsa i metody, która będzie dla niego najlepsza.

Wskazówki

Jeżeli planujesz przyjęcie, dobrą radą dotyczącą przygotowywania dań mięsnych jest zaplanowanie posiłku z wyprzedzeniem. Zakupy na kilka dni przed przyjęciem, aby były dostępne, kiedy będziesz ich potrzebować. Gdy już zaplanujesz menu, spisz listę składników i sprawdź, czy w szafkach i spiżarni nie ma podstawowych produktów. W razie potrzeby kup dodatkowe składniki, które sprawią, że przyjęcie będzie hitem.

Aby ułatwić sobie przygotowanie imprezowych potraw, warto rozważyć zamrożenie niektórych z nich. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zachowasz żywność. Możesz przygotować jedzenie na imprezę dzień lub dwa wcześniej i włożyć je do zamrażarki. Następnie przełóż je do lodówki w noc przed przyjęciem. Rozmrażanie potraw mięsnych w lodówce jest bezpieczne i wygodne. Należy pamiętać, że zbyt wolne zamrażanie żywności może spowodować powstanie dużych kryształków lodu, które mogą zmienić konsystencję potrawy po rozmrożeniu. Najlepiej używać małych, cienkich pojemników, które szybciej się zamrażają.

Sprawdź też:   Jakie wybrać gry na impreze

W przypadku większych spotkań podawaj potrawy dookoła stołu, zamiast podawać mniejsze porcje. Gościom będzie wygodniej wybierać porcje, zamiast próbować zdecydować, która z nich jest najlepsza. Podając większe porcje, nie zapomnij zachować resztek na inny dzień. Dzięki temu goście nie będą tracić czasu i energii, próbując zdecydować, które mięso zjeść. Po zakończeniu przyjęcia wystarczy przechować resztki w lodówce.

Przygotowując mięso na przyjęcie, należy pamiętać, aby przyrządzić je do pożądanego stopnia rzadkości. Steki powinny być opiekane przez kilka minut z każdej strony, ale miłośnicy rzadkiego mięsa otrzymają to, co najlepsze z obu stron. Reszta gości zadowoli się stekiem średnio krwistym lub dobrze wysmażonym. Aby przygotować przepisy na koktajle, pozwól gościom zaproponować swoje ulubione przepisy na koktajle.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane