Jak przygotować dom na impreze

Jak przygotować dom na impreze

Niezależnie od tego, czy organizujesz przyjęcie obiadowe, czy koktajlowe, możesz zrobić kilka rzeczy, aby przygotować dom na przyjęcie. Po pierwsze, odkurz pomieszczenia od góry do dołu. Jeśli to możliwe, odkurz widoczne części pomieszczenia. Następnie uprasuj poduszki i tapicerkę. Utrzymuj powierzchnie czyste i wolne od bałaganu. W razie potrzeby pomaluj pomieszczenia. Na koniec zamknij drzwi współlokatorów.

Sprzątanie tworzy dodatkową przestrzeń

Sprzątanie domu to doskonały sposób na stworzenie większej przestrzeni. Wyrzucenie starych ubrań i naczyń pomoże wygospodarować trochę dodatkowej przestrzeni. Można też pozbyć się zużytych butów i wyszczerbionych talerzy. Sprzątanie domu ułatwi też sprzątanie i sprawi, że będzie w nim więcej miejsca. Dlaczego więc nie spróbować? Podziękujesz sobie później. Tutaj są niektóre decluttering porady dla twój domu przed gospodarzem przyjęcie:

Kiedy decluttering, pomyśl o tym, co chcesz osiągnąć ze swoją przestrzenią. Jeżeli ty polubiłeś tworzyć ekstra przestrzeń w małym pokoju, umieszczać wszystko w nesting koszach. Sprawią one, że pokój od razu będzie wyglądał na przestronny i czysty. Według Jenni Kayne, projektantki stylu życia na Zulily, możesz również użyć pionowego przechowywania, aby zmniejszyć bałagan.

Decluttering jest łatwy, jeśli wiesz, co robić. Należy je robić co jakiś czas, aby niczego nie przeoczyć. Aby utrzymać dom wolny od bałaganu, regularnie sprawdzaj wszystkie przedmioty i wyrzucaj wszystko, co nie służy celowi. Eksperci organizatorzy sugerują, aby zacząć od miejsc, w których jest problem. Następnie przejdź do obszarów, które są mniej kłopotliwe i bardziej atrakcyjne.

Zanim ty zaczynasz twój decluttering projekt, upewniasz się że ty przygotowywa psychicznie i fizycznie. Ustaw harmonogram dla sesji decluttering. Najlepiej jest mieć gotowy worek na śmieci, pojemniki na przechowywanie pod ręką i odpowiedni czas. Gdy ty zrobiłeś rozkład, iść naprzód i declutter resztę dom. To zostawi ciebie z więcej przestrzenią i mniej stresem gdy ty jesteś gotowy dla przyjęcia!

Decyduje gdzie ty zaczynasz decluttering. Ty możesz pracować na jeden pokoju lub strefie na dzień, raczej niż próbować robić mię wszystko na raz. Zdecyduj, ile przestrzeni chcesz stworzyć w każdym pokoju i ustal termin. Jeśli masz dużo czasu, mniej prawdopodobne będzie, że będziesz sfrustrowany, nie widząc natychmiastowych rezultatów.

Sprawdź też:   Jaka jest najlepsza muzyka na impreze

Malowanie tworzy dodatkową przestrzeń

Niezależnie od tego, czy organizujesz przyjęcie, czy przygotowujesz dom na duże spotkanie, malowanie może być świetnym sposobem na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni. W zależności od wielkości pomieszczenia, możesz potrzebować dwóch lub więcej stanowisk pracy. Podczas malowania ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na stoły, więc upewnij się, że wszyscy malarze będą mogli wygodnie się poruszać. Ponadto należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Można też użyć tanich plastikowych obrusów, które ochronią stół roboczy i ułatwią sprzątanie.

Można też zaprosić przyjaciół do wspólnego malowania. Proces malowania z przyjaciółmi jest podobny do malowania w pojedynkę. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu, usuwając wszelkie przedmioty tłukące się i dzieła sztuki. Zbierz przyjaciół i zaplanuj wspólne malowanie. Upewnij się, że ustawiłeś wygodne krzesła i stoły oraz że masz wystarczająco dużo miejsca, aby każdy mógł pomalować swoje ściany. Jeśli organizujesz imprezę, zorganizuj opiekunkę, która zajmie się dziećmi. Jeśli organizujesz imprezę malarską z przyjaciółmi, uprzedź ich z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wiedzieli, że się zbliża.

Imprezę malarską można zorganizować w jadalni, ustawiając stoły do malowania na kilka godzin przed przybyciem gości. Stół w jadalni lub wyspa na środku pokoju to dobre miejsce na zorganizowanie przyjęcia. Przed każdym miejscem rozłóż sztalugi i przybory do malowania. Jeśli jest więcej osób niż miejsc siedzących, może zajść potrzeba zmiany aranżacji pomieszczenia. Możesz też wydrukować kartki z miejscami do malowania i wykorzystać je jako karty do malowania.

Zamykanie drzwi współlokatorów

Kiedy planujesz przyjęcie, musisz się upewnić, że zamknąłeś drzwi współlokatorów przed przybyciem gości. Niemożliwe jest poświęcenie pełnej uwagi każdemu z gości, a nie chciałbyś wyjść z pokoju, w którym są dwie lub trzy trójki. Najlepiej jest też nie zamykać pokoju na klucz po imprezie. Kilka wskazówek, jak upewnić się, że nie włamiesz się do czyjegoś pokoju, to zamykanie za sobą drzwi, budzenie się rano i zapalanie światła, aby uniknąć całkowitej ciemności.

Sprawdź też:   Jak sie ubrac na impreze

Zawsze pytaj współlokatora o zgodę, zanim zaczniesz korzystać z jego rzeczy. Wyznacz wyraźne granice dla własności osobistej i wspólnej i powiedz, kiedy ich zachowanie jest nie do przyjęcia. Jeśli współlokator nie chce zamykać drzwi na klucz, powinieneś rozważyć zainstalowanie zamków w drzwiach jego sypialni. W ten sposób będziesz mógł chronić swoją własność, gdy współlokator będzie poza miastem. Możesz też poprosić współlokatora o zgodę na zamontowanie zamków w drzwiach. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nikt nie ukradnie Twoich rzeczy, co mogłoby doprowadzić do problemów.

Innym powodem, dla którego warto zamykać drzwi współlokatorów przed imprezą, jest chęć ochrony swoich rzeczy. Chronisz nie tylko swoją własność osobistą, ale także cenne przedmioty współlokatora. Dobrym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa Twoim rzeczom jest utrzymywanie porządku i czystości. Odkładanie wszystkiego na swoje miejsce pomoże Ci również zlokalizować rzeczy, które mogły zostać zgubione. Jeśli Twój współlokator jest bałaganiarzem, może nie wiedzieć, jak zamknąć drzwi.

Sprzątanie

Jest prosta sztuczka, jak zrobić porządki w domu na przyjęcie – trzeba mieć plan. Zorganizowany dom będzie wyglądał lepiej i czuł się bardziej zachęcająco. Ty będziesz mieć mniej zagracony dom, który zapobiegnie brudnym rzeczom. Będzie Ci też wygodniej w domu! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o porządkowaniu domu na przyjęcie.

Uporządkuj rzeczy według pomieszczeń. Na przykład, jeśli masz salon, możesz zdecydować się na spakowanie wszystkiego do niego. Spakuj wszystkie rzeczy, których nie potrzebujesz i oddaj je na cele charytatywne lub sprzedaj. Jest to szybki sposób na pozbycie się przedmiotów, których nie będziesz używać przez trzy miesiące. Daje też poczucie spełnienia. A jeśli obawiasz się, że jesteś zbyt zorganizowany, nie martw się! Możesz również skorzystać z porad ekspertów w zakresie porządkowania, aby Twój dom znów poczuł się jak dom.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane